FURNITURE / Chairs and Stools / Armchairs 15671023
nr 1567 1023
ARMCHAIRS
one pair, JINDRICH HALABALA, attributed. Czech Republic, 1950s. Modellen formgiven på 1930-talet, renoverade. Svartbetsad stomme, fast stoppad rygg och sits. Width: 63 cm. Width: 85 cm. Height: 76 cm, sitthöjd: ca 34 cm,
ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien, 1950-tal. Modellen formgiven på 1930-talet, renoverade. Svartbetsad stomme, fast stoppad rygg och sits. Bredd: 63 cm. Djup: 85 cm. Höjd: 76 cm, sitthöjd: ca 34 cm
Withdrawn
Wednesday September 27 2023
at 05:51:47
- Klassiska
Sep 27
Klassiska
Read more about Klassiska